odbrojavanje

97 Dana

Najbolja sportistkinja Crne Gore u 2021. godini

Marija Vuković je najbolja sportistkinja Crne Gore u 2021. godini, odlučio je Upravni odbor Crnogorskog olimpijskog komiteta.

Marija je u godini na izmaku imala četvrti rezultat u finalu skoka uvis na Olimpijskim igrama u Tokiju sa preskočenih 196 centimetara, a zauzela je deveto mjesto zbog većeg broja pokušaja.

Prvi put je Crna Gora imala olimpijskog finalistu u atletici - „kraljici” Igara. Marija je prethodno izborila olimpijsku normu skokom od 197 cm. Osvojila je zlatne medalje na Balkanskim prvenstvima u dvorani u Istanbulu i otvorenom u Smederevu, a zlatna je bila na Igrama malih zemalja Evrope u San Marinu. Na Evropskom prvenstvu u dvorani zauzela je sedmo mjesto.

Nagrada će joj biti uručena u utorak, na svečanosti na Vili Gorica, koja počinje u 12 časova.